WARSZTATY WITRAŻU

Szklane zielniki – wisior z kwiatem hortensji.

Intryguje cię jak powstają witraże i chciałbyś spróbować swoich sił, ale nie chcesz „na wyrost” angażować czasu i pieniędzy? A co jeśli Ci się nie spodoba? Jeśli masz takie rozterki zacznij od warsztatów witrażu – na „własnej skórze” doświadczysz co to znaczy robić witraże i będziesz mógł się przekonać czy to jest coś co Cię kręci. 😉

Warsztaty witrażu powadzę głównie w formie kilkugodzinnych spotkań i dotyczą nie tylko witrażu, ale również technik pokrewnych. Warsztat witrażu lub biżuterii witrażowej świetnie nadają się aby poznać podstawy techniki, kreatywnie i inspirująco spędzić czas. Może też być świetnym prezentem dla osoby, której marzeniem jest spróbowanie sił w witrażu. Ponieważ również te zajęcia są prowadzone indywidualnie, możemy dowolnie połączyć różne techniki które są dla Ciebie interesujące (np. połączyć warsztaty fusingu i witrażu w mini kursie –  „techniki biżuteryjne ze szkła i witrażu”). Najczęściej prowadzę warsztaty zainteresowanie warsztatami witrażowymi i w technikach pokrewnych jest:

– Pierwsze spotkanie z witrażem- warsztaty witrażu Tiffany( 4h) – wprowadza w podstawy techniki witrażu Tiffany, podczas którego uczestnik wykonuje krok po kroku prostą zawieszkę. Wielu moich kursantów w ten właśnie sposób złapało bakcyla i zaczęło swoja przygodę z witrażem. Tego typu warsztaty mogą być również wykonywane w większych grupach np. podczas firmowych eventów.

– Witraż dla dzieci (3h) – specjalnie przygotowany warsztat witrażu pozwalający dzieciom na wykonanie prawdziwych choć prostych zawieszek witrażowych (takich jak aniołki witrażowe). Jest to oryginalny pomysł na kreatywne urodziny, warsztat dla dzieci podczas firmowego eventu, czy na specjalną lekcję plastyki w szkole. Warsztat możemy zrobić wszędzie, gdzie jest dostęp do prądu i wody. Dzieci przechodzą wszystkie etapy powstawania witrażu wykonując go własnoręcznie. Przy okazji możemy „przemycić” wiedzę na temat właściwości używanych materiałów. Tutaj możesz przeczytać opinie klientów, również na temat kursów realizowanych dla dzieci.

– Biużuteria witrażowa – Oprawa kamieni i szkła w metal techniką witrażu Tiffany (4-7h) – na tym warsztacie dowiesz się jak oprawić w metal praktycznie wszystko, łączyć różne materiały i uzyskiwać różnego rodzaju zdobienia (np. kuleczki, listki kwiatki itp.) z cyny. Jeśli chcesz poćwiczyć technikę lutowania i poznać tzw. lutowanie artystyczne, ten warsztat zdecydowanie jest dla Ciebie!

– Szklane zielniki – zamykanie pomiędzy dwoma szkiełkami kompozycji z „duchów” liści lub kwiatów (4h) – Warsztat obejmuje preparowanie liści, oraz podstawy pracy ze szkłem – jego cięcia i obróbki. Na zakończenie łączymy nasze kompozycje trwale lutując nasze zielnikowe kompozycje.