Krzyż szklany - wytapiany i polerowany inspirowany wodami jeziora- 76cm wysokości. Każdy kto widział kiedykolwiek na żywo rzeźbę szklaną wie, że jest to niezapomniane wrażenie. Bryła litego szkła z delikatną strukturą wewnątrz, a niekiedy idealnie przeźroczysta. Przywodzi na myśl kawał lodu, a czasem płynącą wodę, lub czystą formę zestalonego koloru. Wewnątrz i niekiedy również na …
Śpiący aniołek – witraż nagrobny
Zeszłego lata przyszła do mojego domu Kasia – która odpowiedziała na moje ogłoszenie o sprzedaży domu, a szukała domu z duszą w którym również mogłaby prowadzić własne warsztaty. W efekcie na dom się nie zdecydowała, ale tak spodobały jej się prace witrażowe, że poprosiła mnie o wykonanie witrażu na grób jej dziecka. Po obejrzeniu nagrobka, …
Kurs Cięcia Szkła On-line zakończony, czas na podsumowanie
Wiele lat spędziłam ucząc witrażu i fusingu w grupach i indywidualnie, ale on-line? Tego jeszcze nie było 😉
Technika witrażu Louisa C. Tiffany-ego
Jest to technika wynaleziona i wprowadzona przez Louisa Tiffany-ego zwana inaczej techniką taśmy miedzianej i cyny, od sposobu łączenia szkieł witraża. Taki sposób łączenia pozwolił na wykonywanie spoin o rozmaitych kształtach i łączenie dużo mniejszych elementów niż było to możliwe w witrażu klasycznym (ołowianym) - gdzie zarówno szerokość płatewki profila ołowianego jak i możliwości wygięcia …
Legendarne lampy Tiffany`ego – Czy Twoje lampa to lampa Tiffany?
Temat rzeka – przedmiot westchnień i pożądań niektórych, a w innych wywołuje jedynie wzruszenie ramion. Ale co zabawne większość osób nie wie że lampy które powszechnie m nazywa się „Lampami Tiffany`ego” najczęściej nimi nie są. Więc czym są tak naprawdę lampy Tiffany? Ano oryginalnymi lampami zaprojektowanymi i wykonanymi w pracowni Luisa Comforta Tiffany`ego – najczęściej …
Czytaj dalej "Legendarne lampy Tiffany`ego – Czy Twoje lampa to lampa Tiffany?"
Szkło fusingowe (fused glass)– co to takiego?
Czym jest szkło fusingowe? Wstęp do pracy ze szkłem fusingowym i kilka słów o efektach jakie możemy uzyskać zgrzewając szkło.
Jesienny Coworking Witrażowy
Prawie zawsze po warsztatach witrażu pojawia się pytanie co dalej? Większość kursantów chciałaby kontynuować witrażową przygodę, ale nie zawsze mają miejsce na własną pracownię, a i wydatek na szlifierkę do szkła, lutownicą i dobry nóż do szkła nie jest mały. Dlatego wymyśliłam Witrażowy Dzień Coworkingowy - w ramach którego pracownia przechodzi we władanie kursantów. Na …
Odtworzenie witraża w kościele w Niegowie cz.II
Renowacja witraża cd. kilka zdjęć z różnych etapów prac odtworzeniowych, oraz z montażu samego przeszklenia, oraz efekt końcowy. Jak Wam się podoba? 🙂
Nowa forma nauki rzemiosła -nasza grupa wymiany doświadczeń
Z nastaniem wiosny Pracownia otwiera się szerzej na działania internetowe, w kwietniu powstała grupa Szklana Pracownia Online. Wiele osób pytało się o możliwość nauki w swoim mieście - i co prawda jeździmy do grup zorganizowanych, ale o klientów indywidualnych raczej rzadko, stąd pojawił się pomysł na edukację przez internetowe media - jeśli jesteś zainteresowana , …
Czytaj dalej "Nowa forma nauki rzemiosła -nasza grupa wymiany doświadczeń"
Odtworzenie witraża w kościele parafii Niegów
W kościele wybudowanym w drugiej połowie XIX wieku w 1999r w wyniku wybuchu gazu doszło do znacznego uszkodzenia jednego z okien witrażowych - zostało zniszczone 60% przeszklenia w tym motyw główny. Po bliższych oględzinach okazało się , że witraż jest nietypowo zamontowany - jedyną możliwością demontażu okna okazało się rozstawienie rusztowań na zewnątrz i zdemontowanie …
Czytaj dalej "Odtworzenie witraża w kościele parafii Niegów"