WARSZTATY WITRAŻU W SZKOLE

Aktywna edukacja przez sztukę -specjalny program warsztatów witrażu i warsztatów fusingu (szkła zgrzewanego) dla grup szkolnych i przedszkolnych

Pamiętasz te nudne i przykre wkuwanie zdań z książek, nic nie znaczące terminy których wymagał nauczyciel?  A później podczas studiów, czy pracy nagle okazywało się to wiedzą przydatną i potrzebną. Dlaczego? Bo było powiązane z PRAKTYKĄ!
Dlatego w działalności pracowni edukacja również tych najmłodszych ma swoje miejsce. Podczas pracy – zabawy ze szkłem pokazujemy właściwości używanych materiałów, opisujemy zaobserwowane zjawiska. Dzięki temu łączymy wiedzę, którą dzieci zdobyły na lekcjach z praktyką i  emocjami. Wierzę, że dzięki temu dzieciaki będą z większą ciekawością rozglądać się po świecie i zauważą, że czasem i w prawdziwym życiu przydaje się to czego dowiadują się w szkole. Poza tym wykonując nawet tak prostą pracę, muszą pokonać wiele trudności, zanim z dumą zaprezentują swój pierwszy witraż, więc mam nadzieję, że w dorosłym świecie będą rozumieć wartość ręcznie wykonanej pracy.

Zaprzyjaźnione mamy opowiadają, jak po latach ich dzieci wciąż z emocjami wspominają widok rozgrzanego do czerwoności szkła, czy roztapianie lutownicą kuleczek cyny.

Ponieważ wyjazd na wycieczkę z dużą grupą dzieciaków to duży wysiłek organizacyjny i spory koszt, do szkół na terenie Warszawy i okolic istnieje możliwość przyjazdu z całą mobilną pracownią i poprowadzenia zajęć na miejscu.

Bardzo często słyszę obiekcje: Czy dzieci się nie pokaleczą? Czy to bezpieczne tak się bawić ze szkłem? Czy dadzą radę wykonać pracę ze szkła?

Dlatego specjalnie na warsztaty elementy są już wyszlifowane, aby nie miały ostrych krawędzi, więc ryzyko skaleczenia się szkłem jest mniejsze niż skaleczenie się kartką papieru! Podczas warsztatów kładziemy szczególny nacisk na bezpieczeństwo i zapewniamy odzież ochronną, tak, by dzieciaki mogły się w pełni skupić na procesie tworzenia.

Dzięki odpowiedniej ilości instruktorów każde dziecko otrzymuje indywidualne wsparcie dostosowane do jego wieku i  potrzeb, a my gwarantujemy naszą głową i doświadczeniem, że wszystkie prace zostaną ukończone na czas :). Grupy szkolne i przedszkolne prowadzimy od 2012 r. i nie zdarzyło się żeby któreś dziecko nie skończyło wykonywanej pracy.
KOSZT WARSZTATÓW WITRAŻOWYCH DLA SZKÓŁ MOŻE BYĆ POKRYTY Z PROGRAMU „WARSZAWA UCZNIÓW – 100 ZŁ na każde dziecko”

Chciałabyś/chciałbyś, żeby Twoje dzieci uczyły się aktywnie?

Zapraszam –  zapoznaj się z warsztatami ze szkłem dla szkół i przedszkoli:

WARSZTATY FUSINGU W SZKOLE – „SZKLANE PEJZAŻE”

WARSZTATY WITRAŻU DLA SZKÓŁ