WARSZTATY WITRAŻU W SZKOLE

Chciałabyś/chciałbyś, żeby Twoje dzieci uczyły się aktywnie?

Aktywna edukacja przez sztukę -specjalny autorski program warsztatów witrażu i warsztatów fusingu (szkła zgrzewanego) dla grup szkolnych i przedszkolnych.

Pamiętasz te nudne i przykre wkuwanie zdań z książek, nic nie znaczące terminy których wymagał nauczyciel?  A później podczas studiów, czy pracy nagle okazywało się to wiedzą przydatną i potrzebną. Dlaczego? Bo było powiązane z PRAKTYKĄ!
Dlatego w działalności pracowni edukacja również tych najmłodszych ma swoje miejsce.
Podczas warsztatów szklanych dzieci same obserwują właściwości używanych materiałów.  Również wspólnie opisujemy nasze obserwacje.

Dzięki temu łączymy wiedzę, którą dzieci zdobyły na lekcjach z praktyką i  emocjami.

Wierzę, że dzięki temu dzieciaki będą z większą ciekawością rozglądać się po świecie. Zauważą, że czasem i w prawdziwym życiu przydaje się to czego dowiadują się w szkole. Poza tym, wykonując nawet tak prostą pracę, muszą pokonać wiele trudności, zanim z dumą zaprezentują swój pierwszy witraż. Mam nadzieję, że doświadczenie to zaprocentuje i w przyszłości, będą doceniać wartość ręcznie wykonanej pracy.

Zaprzyjaźnione mamy opowiadają, jak po latach ich dzieci wciąż z emocjami wspominają widok rozgrzanego do czerwoności szkła, czy roztapianie lutownicą kuleczek cyny.

Ponieważ wyjazd na wycieczkę z dużą grupą dzieciaków to duży wysiłek organizacyjny i spory koszt, do szkół na terenie Warszawy i okolic istnieje możliwość przyjazdu z całą mobilną pracownią i poprowadzenia warsztatów witrażu lub fusingu na miejscu.

Bardzo często słyszę obiekcje: Czy dzieci się nie pokaleczą? Czy to bezpieczne tak się bawić ze szkłem? Czy dadzą radę wykonać pracę ze szkła?

Dlatego specjalnie na te warsztaty szlifujemy elementy, aby nie miały ostrych krawędzi. Dlatego ryzyko skaleczenia się szkłem jest mniejsze niż skaleczenie się kartką papieru! Podczas pracy kładziemy szczególny nacisk na bezpieczeństwo – dzieci używają rękawiczek ochronnych i okularów.  Dzięki temu dzieciaki mogą w  pełni skupić się na procesie tworzenia.

Dzięki odpowiedniej ilości instruktorów każde dziecko otrzymuje indywidualne wsparcie dostosowane do jego wieku i  potrzeb. Gwarantujemy naszą głową i doświadczeniem, że wszyscy ukończą swoje prace na czas. A że w prowadzeniu warsztatów witrażu dla dzieci w szkołach mamy już ponad 10 letnie doświadczenie, to nie jest to próżna przechwałka :). Grupy szkolne i przedszkolne prowadzimy od 2012 r. i nie zdarzyło się żeby któreś dziecko nie skończyło wykonywanej pracy.


KOSZT WARSZTATÓW WITRAŻU DLA DZIECI MOŻE BYĆ POKRYTY Z PROGRAMU „WARSZAWA UCZNIÓW – 100 ZŁ na każde dziecko”


Chcesz zobaczyć jak będzie przebiegał warsztat witrażu w Twojej szkole?

Obejrzyj wideo które nagraliśmy z Uniwersytetem Dzieci, gdzie pokazuję kolejne etapy pracy nad witrażykiem krok po kroku -dokładnie tak jak odbywa się to podczas zajęć w szkole (z tym że dzieci najczęściej pracują już na przygotowanych uprzednio elementach).

Chcesz się dowiedzieć czy taki warsztat może odbyć się w Twojej placówce? Zadzwoń i porozmawiamy o szczegółach współpracy 502 95 38 68 – Zapraszam