KURSY ON-LINE

Pewnie myślisz – czy ta kobieta oszalała? jak mogę się nauczyć witrażu on-line (A może już próbowałaś/próbowałeś 😉 )? Przecież to typowo warsztatowa technika, wymagająca dużo praktyki.

Też tak myślałam, ale, że lubię wyzwania wypuściłam testowy kurs ciecia szkła on-line – więcej o nim możesz przeczytać tutaj.

A tak poza tym, to po co komu kolejny kurs który leży i na „kupce wstydu” i czeka na święte nigdy?

 Przecież zawsze jest coś pilniejszego lub ważniejszego, a jak jest już trochę luźniej już jakoś i zapał opada.

Nie wiem jak Ty ale ja tak często mam – kupuję kolejny kurs książkę zauroczona opisem albo efektami które obiecuje…. I często nie starcza mi już czasu żeby do niej zajrzeć 🙁 .

Dlatego postanowiłam, że moje kursy zdalne będą łączyły to co daję na kursie w pracowni (czyli motywację, inspiracje i indywidualne wsparcie) z komfortem pracy w swoim miejscu i w swoim rytmie. A przy tym taniej niż kurs stacjonarny.

Ponieważ kursy on-line (tak jak wszystkie w pracowni) prowadzę w trybie indywidualnym, zakres kursu ustalamy wspólnie. Zasadniczo większość tematów które realizujemy w trybie stacjonarnym mogą być również realizowane on-line (za wyjątkiem lamp kopułowych).

Kursy on-line składają się z następujących części:

 1. Filmów pokazujących krok po kroku techniczne szczegóły – dzięki temu możesz się im przyjrzeć tyle razy ile potrzebujesz. W trakcie transmisji na żywo ciężko byłby pokazać niuanse techniki. Poza tym dostęp do filmów zostaje z Tobą przez rok – dzięki temu również później możesz do nich wracać.
 2.  Cykl indywidualnych spotkań na żywo – podczas których omawiamy  kolejne etapy pracy krok po kroku, a także możesz skonsultować swoje problemy czy wątpliwości. Takie spotkania trwają w zależności od tematu od około 1 godziny do 1,5 godziny, ale zawsze rezerwuję na nie przynajmniej 2h żebyśmy mogli bez pośpiechu wyjaśnić wszystkie Twoje wątpliwości.
 3. Pomiędzy spotkaniami będę czekać na zdjęcia postępu prac – co stanowi dla Ciebie dodatkową motywację, żeby zarezerwować czas na wykonanie kolejnych zadań ;).
 4. Jeśli okaże się, że nagrane materiały nie są wystarczające i nie potrafisz na ich podstawie wykonać jakiegoś zadania – nagram film specjalnie dla Ciebie pokazujący detale techniki – tak abyś była/był w stanie je wykonać.
 5. Jeśli masz wątpliwości jaki sprzęt warto kupić do swojej pracowni idealna będzie dla ciebie opcja „Kurs witrażu + pracownia w zestawie”. W tej opcji otrzymasz profesjonalnie wyposażoną pracownię. W przeciwieństwie do oferowanych przez niektóre sklepy „zestawów startowych” w których droższy sprzęt nie jest uwzględniony, albo jest zastępowany pseudo zamiennikami – takimi jak kamień do ręcznego szlifowania zamiast szlifierki. Pracownia w zestawie” zawiera podstawowe wyposażenie w dobrym standardzie (w tym dobrą firmową szlifierkę do szkła) pozwalający na komfortową pracę, oraz pakiet wszystkich potrzebnych w trakcie kursu materiałów. 
  Dzięki temu spokojnie możesz zacząć swoją szklaną podróż w zaplanowanym czasie.
 6. Lista potrzebnych narzędzi i materiałów. Jeśli masz już jakieś narzędzia, albo wolisz skompletować swoją pracownię samodzielnie dostaniesz listę potrzebnych narzędzi i materiałów, tak że bez problemu będziesz wiedzieć co jeszcze potrzebujesz kupić.
 7. Chciałabym żebyś czuła się równie zaopiekowana/ zaopiekowany jak podczas kursu face to face. Dlatego wszystkie kursy indywidualne on-line są w standardzie VIP – oprócz i filmów i spotkań i możliwości kontaktu mailowego masz do dyspozycji  roczną opiekę po zakończeniu kursu (która sama w sobie jest warta 2400 zł). Dzięki temu możesz być pewien, że nawet po zakończeniu kursu nie pozostaniesz z ew. wątpliwościami sama/sam.
 8. Na koniec otrzymasz jeszcze krótki skrypt, który w kilka minut pozwoli na odświeżenie podstawowej (ale niezbędnej ;)) wiedzy. Może się przydać żeby wrócić do witrażowania po dłuższej przerwie (jak zapomnieliśmy „jak to szło” ;)).

Wybór czasu spotkań face to face zależy od mojej i Twojej dostępności czasowej.

Porównując wersję kursu witrażu on-line do wersji stacjonarnej:

Taki tryb ma pewne minusy:

 • Nie spotykamy się face to face tylko na ekranie, a co by nie powiedzieć cenię sobie spotkania osobiste.
 • Nie spędzamy ze sobą 20, 30 albo więcej godzin tylko około 7-12h, reszta czasu to oglądanie filmów i samodzielna praca.
 • Jeśli zamawiasz pakiet ze szkłami masz ograniczony wybór szkieł (3 ulubione kolory+ mix mniejszych kawałków w tzw „stłuczce” )
 • Musisz znaleźć czas na przerabianie kursu w trakcie swojego normalnego życia, co czasem może być wyzwaniem.
 • Nigdzie nie wyjeżdżasz -tkwisz w domu- nie masz „oderwania wakacji do domowej codzienności ;).

Ale też ma plusy:

 • Możesz dostosować tempo przerabiania kursu do tempa swojej pracy – możemy ustalić spotkania 1, 2 lub 3 razy w tygodniu, a jeśli masz w międzyczasie intensywny czas również możemy w taki tydzień zrobić sobie wolne.
 • Masz większą swobodę czasową – nie musisz się spieszyć żeby skończyć o określonej godzinie, a z drugiej strony jak masz czas możesz zrobić więcej projektów i je skonsultować, dopytać do szczegóły i ew. zmiany w technice.
 • Masz do dyspozycji filmy na których możesz oglądać detale techniki wiele razy.
 • Nie musisz nigdzie wyjeżdżać – organizować opieki do dzieci, kotów, psów, urlopu z pracy itp, itd. Jednym słowem łatwiej taki kurs wpasować w codzienne obowiązki, jeśli to właśnie to czego aktualnie potrzebujesz.
 • Kurs on-line jest tańszy w stosunku do kursu stacjonarnego o około 700-1300 zł (w zależności od rodzaju kursu i tego czy chcesz pracować na swoich szkłach czy na wysłanych przeze mnie). W przypadku kiedy chcesz w kursie uczestniczyć wspólnie z partnerem czy dzieckiem oszczędność może wynieść nawet ponad 2000zł.
  Dodatkowo nie musisz ponosić innych kosztów – dojazdu, zakwaterowania itp..
 • Jeśli nie masz własnych narzędzi możesz kupić opcję „Kurs + pracownia”. Wtedy w cenie kursu stacjonarnego 6-dniowego masz nie tylko kurs ale też w pełni wyposażoną pracownię. Zostaną z Tobą nie tylko narzędzia ale też sporo materiałów do kontynuowania pracy- nie wszystko wykorzystamy podczas kursu.

Zastanów się czy w Twoim przypadku plusy dodatnie przeważają nad plusami ujemnymi ;).
Wybierz to co dla Ciebie jest najwygodniejsze i najkorzystniejsze.


Wolisz najpierw porozmawiać, żeby wiedzieć z kim będziesz mieć do czynienia? Napisz na pracownia@szklanapracownia.pl i umówimy się na bezpłatną, około 15 minutową rozmowę.

Jeśli jeszcze nie umiesz ciąć szkła i myślisz że nauka z filmów to ściema – wypełnij formularz a dostaniesz jedno nagranie – mini lekcję.

I wykonasz swoje pierwsze udane cięcie szkła (poproszę o przysłanie zdjęcia na dowód że się udało, albo nie ;)).

Nie możesz się zdecydować? Mam dla Ciebie specjalną propozycję – jeśli w trakcie kursu nie osiągniesz celów na które się umówiliśmy, otrzymasz bezpłatnie jednodniowe do-szkolenie w pracowni. W trakcie którego osobiście pomogę Ci przepracować wszystkie problemy z którymi masz problem. Co Ty na to? Napisz czego chciałabyś/chciałbyś się nauczyć na pracownia@szklanapracownia.pl i wpisz w tytule GWARANCJA