KLIENCI MÓWIĄ

Czyli opinie mniej lub bardziej oficjalne

O jakości i efektach kursów i warsztatów najlepiej świadczą bezpośrednie opinie moich cudownych klientów.

Jeśli uczestniczyłeś/ uczestniczyłaś w którymkolwiek kursie fusingu bądź witrażu napisz swoją szczerą opinię w okienku komentarza na samiutkim dole strony (pod wszystkimi komentarzami)- wiesz, że lubię konstruktywną krytykę więc do dzieła!

Krzesła były nie wygodne?

Prowadząca zbyt wymagająca?

Zajęcia za długo(za krótko) trwały, a kawa lurowata?

Pisz śmiało a postaram się COŚ z tym zrobić ;).

Niezależnie od tego bardzo mnie ucieszy jeśli należysz do tych aktywnych 5% populacji, która nie stroni od podzielenia się opinią. Więc jeśli będzie Ci się chciało skrobnąć kilka słów będę zachwycona! Dziękuję <3

Jeśli zastanawiasz się nad przystąpieniem do kursu, czy złożeniem zamówienia – zobacz co napisali Ci którzy zrobili to przed Tobą 🙂 Przeczytaj co napisali o swoich doświadczeniach (opinie to mój ulubiony dział w każdej firmie- wierzę, że i Tobie się przyda w podjęciu decyzji).

Wiem, że niektóre instytucje preferują bardziej oficjalne potwierdzenia – kilka takich referencji/ zaświadczeń załączam poniżej – większą ilością dysponuję na żądanie.

Opinie klientów dla których wykonywałam realizacje, oraz uczestników kursów i warsztatów:

18 odpowiedzi na “KLIENCI MÓWIĄ”

 1. W Nowy Rok wyruszyliśmy w daleką drogę z Niemiec (1100 km), żeby spotkać się z Lidią i nauczyć się w Szklanej Pracowni podstaw witrażu w ołowiu.
  Zachwyceni byliśmy rodzinną atmosferą. Po odbyciu czterodniowego kursu czuliśmy się tak, jak byśmy wracali do rzeczywistości z całkowicie innego świata.
  Lidia posiada anielską cierpliwość do swoich uczniów i wielki dar przekazywania wiedzy praktycznej. Jej cudowne poczucie humoru oraz serdeczność przeplatana surowością wymagającego nauczyciela stanowiły fantastyczną mieszankę, która pozostawiła niezapomniane wrażenia i które chętnie chcielibyśmy co najmniej jeszcze raz powtórzyć.
  Wciągu 4 dni wykonaliśmy po jednym witrażu z niemałą ilością elementów, którymi „chwalimy się” chętnie przed znajomymi i rodziną 😉
  Lidziu, jeszcze raz serdeczne dzięki.
  Katharina i Jurgen z Recklinghausen

 2. WITRAŻ W SZKOLE? TO DA SIĘ ZROBIĆ!
  Lidka uczyła mnie, mojego męża i moich synów witrażu metodą Tiffanyego. Chłopcy zaczęli przygodę z witrażem w wieku 6 i 7 lat. Do tej pory (a mają już 16 i 11 lat), i do tej pory, gdy tylko mają możliwość tworzą swoje prace. Całą rodziną kochamy wspólne „witrażowanie” z Lidką.
  Widząc zaangażowanie Lidki i jej anielską cierpliwość w kontaktach zarówno z dziećmi, jak i dorosłymi postanowiłam zaprosić ją do współpracy w szkole, w której pracuję.
  Dla młodszych uczniów z zerówek i klas I zaproponowała zajęcia z fusingu. Dzieci zrobiły zimowe obrazki, które zabrały do domu. Dla klas III wymyśliła choinki, które uczniowie wykonywali z na wpół gotowych pociętych i oszlifowanych kawałków szkła. Dzieci były zachwycone, wszyscy wykonali piękne prace różniące się między sobą odcieniami, kształtem i formą łańcucha z kolorowych, szklanych koralików nanizanych na drucik. Bardzo dużo się nauczyli, każdy pracował sam, a wsparcie dostawał, gdy faktycznie miał trudność. Wszyscy bardzo uważnie oklejali taśmą szkło, ostrożnie korzystali z lutownicy, samodzielnie komponowali piękne łańcuchy do swoich choinek. Satysfakcja na koniec była ogromna, a uczniowie podzielili się wrażeniami z rodzicami, z których niektórzy chętnie wzięliby udział w takich warsztatach wraz z dziećmi!

  Jestem niewymownie wdzięczna Lidce za tak inspirujące warsztaty.
  Dominika z Warszawy

 3. Szklana Pracownia Pani Lidii to miejsce magiczne z kilku powodów : uroczej i niezwykle gościnnej właścicielki, leśnej cudownej lokalizacji oraz przedmiotów, które tam powstają. Pani Lidia zrealizowała perfekcyjnie nasze pomysły na witraże do mieszkania, które nabrało zupełnie innego klimatu. Powstałe projekty są lekkie w formie i treści, a wykonawczyni włożyła w ich realizację niesamowite wyczucie naszych wizji, które nie zawsze dały się jasno określić słowami.
  Jeszcze raz dziękujemy i jesteśmy przekonani , że to nie koniec naszej znajomości .
  pozdrawiamy
  Kasia i Wojtek

 4. Lidia Kostrzyńska to dusza artystki z bogatą wyobraźnią, talentem i wrażliwością.
  Miałam przyjemność pracować z Lidią na indywidualnych warsztatach witrażowych, a celem zajęć było wykonanie lampy kopułowej techniką Tiffanyego. Szkolenie było prowadzone profesjonalnie, w miłej atmosferze, co zachęca do wykonywania nawet trudnych czynności.
  Witrażem zajmuję się hobbystycznie, z Lidią zrobiłam pierwszą lampę i jestem jej wdzięczna, że skutecznie zachęciła mnie do kontynuowania mojej pasji.
  To fantastyczny nauczyciel z empatią, dużą wiedzą i doświadczeniem – polecam współpracę z Lidią Kostrzyńską.
  Z pozdrowieniami
  Teresa Adamczyk

 5. Kurs z Lidia to wielowymiarowa przygoda. Wiedza techniczna, sztuka oraz dobra zabawa.
  Lidia to profesjonalistka, która ma doskonale wyczucie kursanta. Jego potrzeb, nadziei, stylu.
  To jest osoba do której chce się wracać.
  Cenie ja również za szczera opinie oraz dość surowe, poważne podejście do rzemiosła.

 6. Ula

  Ze Szklaną Pracownią można się zaprzyjaźnić mając 5 lat albo 60+.
  Lidia Kostrzyńska przygarnie każdego chętnego do nauki .Ona potrafi wydobyć ukryte zdolności i talenty w ludziach, wprowadzi w zaczarowany świat witraży i pięknego szkła. Ma do tego świetne przygotowanie techniczne oraz lata praktyki i potrafi się tą wiedzą dzielić. Od Lidii można się dużo nauczyć i wykonać dla siebie prawdziwe perełki.
  Miałam szczęście poznać prawdziwą Artystkę i bardzo miłą osobę na warsztatach dla emerytów w Ośrodku Kultury .Poświęciła dla nas wiele czasu,
  do każdego podchodziła z wielką cierpliwością i zrozumieniem. Była też wymagająca ale w bardzo zabawny sposób. Potrafi zrobić atmosferę że garną do niej ludzie, spotkania cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem.
  Bardzo nam brakuje tego i tęsknimy za Tobą Lidziu, mam jednak nadzieję że będzie taki czas aby się spotkać i osobiście Ci podziękować .Było tak fajnie a los tak z nas zadrwił.
  Do zobaczenia

 7. Miałam szczęście poznać cudowną mentorkę Lidię Kostrzyńską, skorzystać z jej usług. Lidia jest inspirującą, kreatywną artystką z wielką duszą, posiada niesamowite umiejętności przekazywania wiedzy i doświadczenia. Przeżyłam magiczną przygodę, polecam z całego serca jej magiczne warsztaty witrażu tiffany i jestem niesamowicie wdzięczna zajej serdeczność ❤️

 8. Chciałabym podziękować Lidce za kurs w Szklanej Pracowni.
  Jest ona przesympatyczną osobą, chcącą dzielić się swoim doświadczeniem.
  Wybór właśnie tego kursu był dla mnie strzałem w dziesiątkę.
  Można na nim zdobyć wiedzę i umiejętności do realizacji swoich projektów.
  Wszystkim osobom zainteresowanym szkłem polecam Szklaną Pracownię.

 9. Ukończyłam u Lidii dwudniowy kurs witrażu metodą Tiffany, było świetnie 🙂 Lidia cierpliwie przekazuje potrzebną wiedzę, traktuje swoich kursantów idywidualnie, pozwalając na własną ekspresję i realizację nawet dosyć niestandardowych pomysłów. Po kursie otrzymuje się sporą dawkę wiedzy praktycznej, cenne wskazówki dotyczące niezbędnych narzędzi i miejsc w których można zaopatrzać swoją własną pracownie. Bardzo dziękuję i polecam wszystkim zainteresowanym witrażem!

 10. W marcu miałam przyjemność uczestniczyć w tygodniowym kursie fusingu prowadzonym przez Lidkę i jestem zachwycona. Szkoleniem i osobą. Mnóstwo rzeczowych wiadomości ale przekazanych w sposób bardzo przystępny i łatwy do zapamiętania. Lidka odpowiadała na wszystkie moje pytania z cierpliwością, nawet po zakończeniu kursu, a nie ukrywam że z kursu chciałam wycisnąć max wiedzy 😉
  Gorąco polecam szkolenia prowadzone przez Lidkę. Wierzę że się jeszcze spotkamy 🙂
  Bardzo dziękuję, pozdrawiam i do następnego razu

 11. Byłam niedawano w Szklanej Pracowni na kursie, było niesamowicie.
  Lidka przekazała bardzo dużo wiedzy, zdobyłam tam wiele umiejętności.
  Dziekuję za wyrozumiałość i cierpliwość.

 12. We wrześniu br. miałem przyjemność pobierać naukę witrażu w pracowni Lidii Kostrzyńskiej. Lidka profesjonalnie i w bardzo szerokim zakresie dzieliła się wiedzą na ten temat. Jak na tak krótki czas przekazała mi bardzo dużo informacji i praktycznych sekretów tworzenia szklanych projektów. Poprawiała, doradzała i jednocześnie zachęcała do odkrywania nowych rozwiązań w tej pasjonującej i arcyprzyjemnej sztuce samorealizacji.
  Lidka, bardzo Ci dziękuję.

 13. W pracowni Pani Lidii Kostrzyńskiej, odbyłem dwudniowy kurs witrażu klasycznego. Profesjonalizm i bardzo miła atmosfera pozostawiły bardzo pozytywne wrażenie (o kawie z kardamonem nie wspomnę). Pomimo, że już posiadałem poziom średnio zaawansowany w witrażu Tiffany, to profesjonalne podejście Pani Lidii zdecydowanie wpłynęło na poszerzenie mojej ogólnej wiedzy z zakresu tworzenia witraży, nie tylko klasycznego.
  W przyszłości mam zamiar uczestniczyć w kolejnym kursie u Pani Lidii, tym razem malatury.
  Do zobaczenia!

 14. Kończyłam w szklanej pracowni kurs witrażu, jestem bardzo zadowolona. Lidia jest ciepłą i życzliwą osoba, wszystko tłumaczy z wielką cierpliwością. Poza tym to magiczne piękne miejsce. Jak najbardziej polecam, mam nadzieję że jeszcze się tam kiedyś pojawię.
  Dziękuję za czas i dobrą radę kiedy tylko tego potrzebuje 🙂

 15. Uczestniczyłam w tygodniowym kursie witrażu techniką Tiffany’ego z elementami fusingu. Pani Lidia ma bardzo dużą wiedzę nt. technik, których uczy i które sama praktykuje. Przy tym jest znakomitym nauczycielem: wymagająca, ale spokojna i cierpliwa, co pozwala na odnalezienie się na nowym, nieznanym gruncie nawet opornemu 🙂 i niezbyt pewnemu siebie kursantowi; również takiemu, który nigdy wcześniej niczego nie tworzył i niekoniecznie emanuje talentami artystycznymi. Bardzo szybko przechodzi się od teorii do praktyki i ta druga pozostaje tematem przewodnim większości czasu spędzonego w zielonym zakątku w Józefowie (co nie oznacza, że w każdym momencie nie można pytać, dociekać, rozwiewać wątpliwości etc.). Przyjazność i otwartość pani Lidii były dla mnie miłą odmianą po wieloletnich doświadczeniach życiowo-zawodowych (wszechobecny stres). Sam kurs jest intensywny, a uczeń absolutnie nie jest traktowany jako ktoś zbędny czy sprawa „do odbębnienia” – pani Lidia dostosowuje się do tempa danej osoby, nakierowując ją ku samodzielnej pracy, poświęcając tyle czasu, ile trzeba (a nawet więcej), by zrealizować pewne założenia, nauczyć; jest też otwarta na sugestie i potrzeby – nie ogranicza, nie strofuje, nie ocenia…
  Zdecydowanie warto. Dziękuję.

 16. Lidia to Aniol nie czlowiek! Chetnie dzieli sie wiedza, cierpliwie powtarza, poprawia, a w razie czego zacheci albo ofuka konstruktywnie. Skarbnica wiedzy wszelkiej. Z zamilowania majsterkowicz wiec swietnie orientuje sie w roznych technikach i wie jak uzywac najrozniejsze urzadzenia. Zeby otrzymac dyplom nie tylko nalezy wykonac prace, ale tez zdac egzamin!!! Robilam kurs fusingu i najwazniejsze, ze kazala siasc i zaprogramowac piec, a pozniej po wyjeciu pracy pokazala jak wypelnia sie formularz wypalu, czyli dokumentacje procesu przebiegu pracy (co jest wazne w procesie nauki). Rowniez rysowanie wykresu krzywej na papierze milimetrowym jest waznym elementem, dla osoby ktora nigdy nie wypalala pracy w ceramice, tym bardziej! Lidia jest otwarta na pomysly i chetnie odchodzi od swojego programu nauczania, jesli klient akurat chcialby sprobowac czegos innego i moze to byc nawet bardziej pracochlonne niz ofiarowany czas zajec (!) Dziekuje! Praca podzielona jest rowno na teorie i praktyke, co jest bardzo wazne w procesie zrozumienia zachowania szkla.
  Najwieksza szkoda, ze Lidii jest tak malo w ciagu roku i jest rozchwytywana i nie zawsze mozna ja zlapac – to informacja dla osob, ktore chcetnie wroca lub ciagle wracaja.
  Pozdrawiam Lidie, bardzo sie ciesze, ze ja spotkalam.

 17. Byłem na cztero dniowym kursie i naprawdę było warto:)
  Nauczyłem się sporo nowych rzeczy i nowych metod stapiania szkła, oraz ,a w sumie, przede wszystkim cięcia szkła na różne sposoby.
  Wcześniej popełniałem sporo błędów bo jednak wiedza z książek i internetu to nie to samo co warsztaty indywidualne z Lidią.
  Na pewno to wykorzystam i w mojej ceramice łącząc jeszcze ciekawiej szkło z gliną i zrobię pewnie też trochę samodzielnych projektów ze szkła. A może i wykorzystam to na warsztatach.
  Dzięki i polecam:)

 18. Nie sądziłem, że w cztery dni można się tyle nauczyć…i przy tym może być tak serdecznie, ciekawie i fantastycznie i jeszcze wesoło 😁 . Piorunujące połączenie. Polecam LIDKĘ
  z całego serca. Co za kurs!!!😁

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.