WARSZTATY FUSINGU

biżuteria fusingowa

Fusing szkła to fantastyczna technika pracy ze szkłem. Jeśli kiedykolwiek marzyłeś o tym żeby robić biżuterię równie piękną i kolorową jak biżuteria wenecka to co z pewnością warsztaty fusingu spełnią Twoje oczekiwania.

W dużym uproszczeniu technika ta polega na ułożeniu kompozycji z kolorowego szkła, a następnie na połączeniu jej przez zgrzanie w temperaturze około 800 stopni Celsjusza.

Warsztaty fusingu dają Ci możliwość nie tylko spróbowania tej techniki, ale również możesz nauczyć się jak wypalać swoje szklane cudeńka w domu przy użyciu specjalnej wkładki do mikrofalówki HOT POT. Jeśli chcesz wykonywać niewielkie prace ze szkła irozwijać kreatywność, to taki mikropiecyk jest świetną alternatywą dla normalnego pieca do fusingu. Jego możliwości są naturalnie ograniczone do niewielkiego formatu i stosunkowo prostych wypałów, do niewielkich prac jest to rzecz absolutnie wystarczająca.

Różnorodność środków zdobniczych pozwala uzyskać różnorodne efekty – od bardzo delikatnych i subtelnych do bardziej ekspresyjnych. Dlatego technika fusingu nadaje się zarówno dla osób które lubią skupić się na detalach, jak i dla osób pracujących spontanicznie. Również dzieci świetnie odnajdują się w tej technice, swobodnie bawiąc się kolorami i kształtami.

Podczas warsztatów fusingu w ciągu 3-4 godzin możesz wykonać kilka sztuk biżuterii – lub komplet podkładek, czy szklanych obrazków. Chcesz wykonywać bardziej zaawansowane prace tj. szklane misy, czy talerze, kafle, rzeźby czy płaskorzeźby? Lepszym rozwiązaniem będzie dla Ciebie kurs fusingu.  

Więcej o technice fusingu szkła możesz przeczytać tutaj.