KURSY WITRAŻU I FUSINGU

Kursy witrażu i fusingu dla początkujących i wtajemniczonych

Wolisz uczyć się teorii czy praktyki? 🙂  Kursy w mojej Pracowni to…….  przede wszystkim praktyka, praktyka i praktyka raz jeszcze.  Poznasz tylko niezbędną dawkę teorii – niezbędną żeby pracować w danej technice. Dzięki temu zamiast studiować teorię będziesz osiągać konkretne rezultaty i opanujesz umiejętności konieczne do dalszego samodzielnego rozwoju. Jeśli będziesz mieć ochotę studiować teorię będę mogła polecić Ci trochę źródeł które będziesz mógł później zgłębić.  Za to na kursie poznasz to co naprawdę działa ;). Równie ważne jest nauczenie się jak interpretować i poprawiać pojawiające się błędy, żeby w przyszłości Twoje prace były coraz lepsze.

Często w przypadku bardziej ambitnych projektów dostaniesz „prace domowe” – prace które możesz wykonać po zajęciach (a są to rutynowe czynności manualne nie wymagające specjalnego osprzętu czy ciągłej obecności trenera tj. oklejanie elementów folią miedzianą), Dzięki temu możesz jeszcze lepiej wykorzystać czas w trakcie kursu i po prostu nauczyć się więcej.

Jeśli później, podczas własnej pracy pojawią się jakieś pytania, problemy techniczne, lub trudne projekty – zawsze otrzymasz konkretne wsparcie i pomoc.

Dodatkowo do każdego z kursów otrzymujesz skrypt z absolutnie najważniejszą wiedzą, i przydatnymi informacjami (tj. adresy sklepów, listy narzędzi)- tak abyś zawsze mógł do nich zajrzeć i przypomnieć sobie co i jak robić, a czego lepiej nie ;). Dzięki temu zabierzesz ze sobą taką „apteczkę pierwszej pomocy”, a w trakcie zajęć skupimy się na praktyce, a nie utrwalaniu teorii.

Szczególnie zapraszam osoby, które chcą zmienić zawód, założyć własną pracownię, trenerów terapii zajęciowej, nauczycieli, oraz pasjonatów chcących pogłębić swoją wiedzę. Osoby bezrobotne mogą złożyć w Urzędzie Pracy wniosek o skierowanie na kurs i uzyskać obszerny 2,5 tygodniowy kurs bezpłatnie.

7 różnic pomiędzy indywidualnymi kursami witrażu lub fusingu, a oferowanymi zwyczajowo  przez inne pracownie kursami zbiorowymi:

  1. To kurs dostosowuje się do Ciebie a nie Ty do kursu. Program kursu jest indywidualnie dopasowany do tego obszaru szkła artystycznego który najbardziej Cię interesuje, a jeśli w trakcie kursu dojdziesz do wniosku, że chcesz zgłębić technikę, która dotąd była tylko dodatkiem to tak zmienimy plan żeby było to możliwe. Wiadomo, kiedy nie znasz techniki lub znasz ją tylko z filmików w internetach nie wiesz, czy ta praca będzie Ci odpowiadać, zdarzało się, że zaczynaliśmy z kursem witrażu, a w toku kursu okazywało się, że kursantowi bardziej pasuje technika fusingu, lub chce wykonywać konstrukcje z samego szlifowanego szkła. Tak więc pamiętaj –„Sky is the limit” ;).
  2. Otrzymasz wsparcie w otwarciu własnej pracowni – zarówno porady odnośnie wyboru sprzętu, pieców, materiałów itp. jak i np. pomoc w pisaniu biznesplanu jeśli postanowisz starać się o dofinansowanie swojej pracowni.
  3. Pomogę Ci w rozwiązywaniu pojawiających się problemów – przez przynajmniej 1 rok od ukończenia kursu. Wiadomo, kiedy zaczynamy eksperymentować sami i nie mamy pod bokiem nauczyciela to zaczynają się problemy… Ale nie martw się będę Cię trzymać „za rękę” jeszcze przez rok – zawsze możesz wysłać mi zdjęcie i opis Twojego problemu i wspólnie go rozwiążemy. Nawet jeśli weźmiesz trudne zlecenie i okaże się, że w pewnym momencie utkniesz, albo coś pójdzie nie tak jak miało, pomogę Ci wybrnąć z trudnej sytuacji.  Po roku takie wsparcie i konsultacje będzie kosztować przynajmniej 2400zł, więc korzystaj póki masz je w pakiecie.
  4. Skrypt zawierający najważniejsze informacje teoretyczne i praktyczne, dzięki temu możesz zawsze mieć je pod ręką, a wiadomo, że zwłaszcza teorię łatwo się zapomina 😉 – bezcenne, bo nie musisz łowić tych najważniejszych tematów w rozmaitych publikacjach, czy martwić się, że je zapomnisz, tylko od razu wiesz na co zwrócić uwagę.
  5. Otrzymasz listę sklepów i narzędzi niezbędnych i tych które można mieć, ale niekoniecznie trzeba. Pracownia nie prowadzi własnego sklepu i nie współpracuje z jednym sklepem, więc przedstawię Ci sklepy i miejsca gdzie zaopatrzysz się najtaniej lub np. możesz kupić nawet niewielkie ilości materiałów w ludzkich cenach. Dzięki temu od razu wiesz czego potrzebujesz na start i gdzie znaleźć najlepsze oferty.
  6. Razem uwalniamy Twoją kreatywność. Ponieważ w moich pracach używam i łączę różne techniki, a nie zajmuję się tylko „produkcją” witraży lub szklanych talerzy, pokażę Ci jak wykonywać prace używając materiałów recyclingowych, niestandardowych i otworzyć się na łączenie technik.
  7. Kurs w pracowni to okazja żeby wypróbować różnych narzędzi (różnych rodzajów noży, szlifierek, sprzętu do manualnej obróbki), dzięki czemu do razu poznasz swoje preferencje i zaopatrzysz się od razu swoje ulubione w narzędzia, zamiast inwestować w narzędzie które będą się tylko kurzyć na półce.

No i sam powiedz, czego chcieć więcej? 

Kursy witrażu  i fusingu, to nie tylko kilkadziesiąt czy kilkaset godzin spędzonych na pracy pod okiem instruktora, to cała praktyczna wiedza, błędy i doświadczenia zbierane przez lata. Dzięki temu unikniesz wielu kosztownych pomyłek, nieudanych zakupów i przeniesiesz się od razu na wyższy poziom wiedzy i umiejętności. Zdjęcia poniżej pokazują prace naszych kursantów – dla 95 % z nich to był pierwszy kontakt z pracą ze szkłem (jedynie kurs lampy witrażowe jest realizowany jako część dłuższego kursu lub jako drugi z kolei kurs po podstawach witrażu Tiffany`ego).

Ponieważ w Pracowni realizujemy kursy indywidualne i dla niewielkich zorganizowanych grup (1-4 osób) plan kursu jest ustalany w zależności od Twoich potrzeb i zainteresowań – oczywiście każdy musi opanować podstawy, a na nieco wyższym poziomie możemy zadecydować na czym się skupiamy, co jest głównym celem, a co jeszcze ew. chcielibyśmy dołączyć jako temat pomocniczy.

Poniżej przykładowe kursy witrażu i fusingu:

-Kurs witrażu dla początkujących, technika Tiffany –  podstawowy i z elementami fusingu

-Kurs lampy Tiffany`ego z modułem projektowanie lamp kopułowych i elementami fusingu

– kurs fusingu od podstaw – wykonywanie naczyń fusingowych, kafli szklanych, statuetek fusingowych itp.

-Kurs fusingu (szkła fusingowego) z oprawianiem kamieni metodą wirażową

-Kurs witrażu klasycznego (ołowianego) – Kurs witrażu dla osób zaawansowanych i średniozaawansowanych

-Kurs malatury witrażowej tradycyjnej

– Warsztat biżuterii witrażowej i oprawiania kamieni, ceramiki techniką witrażu Tiffany`ego

– Warsztat biżuteria z mikrofalówki czyli wypalanie szkła fusingowego we wkładce HOT POT

-Kurs wykonywanie przedmiotów użytkowych i ozdobnych techniką fusingu

W przypadku kursów są one wplatane w bieżącą działalność pracowni, a ponieważ większość z nich prowadzę osobiście rzadko zdarza się abym prowadziła więcej niż dwa takie kursy w miesiącu. Przygotuj się, że czasem trzeba będzie ustalić termin Twojego kursu z 1-3 miesięcznym wyprzedzeniem. Za to masz gwarancję, że podczas kursu cała uwaga, będzie skupiona na osiągnięciu przez Ciebie najlepszego rezultatu.

A co jeśli nie koniecznie wiążesz swoją przyszłość zawodową ze szkłem artystycznym, ale chciałbyś/chciałabyś zyskać nowe hobby, lub po prostu spędzić dzień na odprężającej kreatywnej zabawie?

W tym wypadku zapraszam na warsztaty witrażu lub warsztaty fusingu 

W tym wypadku najlepiej wziąć ze sobą 2-3 przyjaciół – wspólnie spędzicie twórczo czas, a  cena warsztatu na osobę znacząco spadnie (2 osoby na warsztatach to 18% upustu, 3 osoby to 25% taniej, dla większej liczby osób rabat jest wyliczany indywidualnie).

Jeśli natomiast masz większą grupę z którą ciężko byłoby przyjechać i potrzebujesz szkolenia na miejscu, skontaktuj się ze mną – w wiele miejsc wysyłam  mobilną, w pełni wyposażona pracownię, która dojedzie i poprowadzi kurs witrażu bądź fusingu na miejscu (na twoim piecu, lub pracownianym mobilnym piecyku).

All courses and workshops can be conducted in English. For more information contact us.


Gwarancja sukcesu
Osobiście uczestniczyłam w różnych szkoleniach i warsztatach, z niektórymi byłam zachwycona, a innymi mocno rozczarowana. Pamiętam czego mi w tych „niedobrych” kursach zabrakło i dokładam starań  aby wszyscy moi kursanci należeli do tej pierwszej grupy. Dlatego jeśli jednak w trakcie kursu uznasz, że nie spełnił on Twoich oczekiwań, nie wahaj się mi o tym powiedzieć – aż do ostatniego dnia zajęć możesz zażądać zwrotu wpłaconych pieniędzy.*

Tak więc korzystaj z wartościowej wiedzy, a ryzyko pozostaw po mojej stronie – ja wiem czego się spodziewać po kursach mojej pracowni.

*Warunkiem uzyskania zwrotu jest wpłacenie całej należności za kurs najpóźniej 2 dnia kursu. Jeśli nie będziesz usatysfakcjonowana/ny zwrócimy Ci 100% wpłaconej kwoty, a cała kwota wpłacona na poczet kursu zostanie Ci zwrócona w ciągu maksymalnie 3 dni.

Chcesz wiedzieć więcej? skontaktuj się z Pracownią

 

Kursy witrażu Tiffany – prace kursantów:

Kursy Lampy w technice witrażu Tiffany – Pierwsze lampy kursantów:

Kursy fusingu prace powstałe w trakcie kursów: