KURSY ZAWODOWE

Kursy zawodowe witrażu i fusingu

Nasze kursy witrażu i pracy w szkle fusingowym to…….  przede wszystkim praktyka, praktyka i praktyka raz jeszcze.  Poznasz tylko niezbędną dawkę teorii – niezbędną żeby pracować w danej technice, więc będziesz miał/ miała więcej czasu żeby opanować umiejętności koniecznych do dalszego samodzielnego rozwoju, identyfikowaniu i poprawianiu pojawiających się błędów, oraz możliwościach dalszego rozwoju. Często również w przypadku bardziej ambitnych projektów dostaniesz „prace domowe”, prace które możesz wykonać po zajęciach, a są to rutynowe czynności manualne nie wymagające specjalnego osprzętu czy ciągłej obecności trenera (np. oklejanie elementów folią miedzianą), dzięki temu możesz lepiej wykorzystać czas w trakcie kursu i po prostu nauczyć się więcej.

Ponadto jeśli później, podczas własnej pracy pojawią się jakieś pytania, problemy techniczne, zawsze otrzymasz od nas radę i pomoc.

Dodatkowo do każdego z kursów otrzymujesz skrypt z absolutnie najważniejszą wiedzą, i przydatnymi informacjami (tj. adresy sklepów, listy narzędzi)- tak abyś zawsze mógł do nich zajrzeć i przypomnieć sobie co i jak robić, a czego lepiej nie ;). Dzięki temu zabierzesz ze sobą taką „apteczkę pierwszej pomocy”, a w trakcie zajęć skupimy się na praktyce, a nie utrwalaniu teorii.

Szczególnie zapraszamy osoby, które chcą zmienić zawód, założyć własną pracownię, trenerów terapii zajęciowej, nauczycieli, oraz pasjonatów chcących pogłębić swoją wiedzę. Osoby bezrobotne mogą złożyć w Urzędzie Pracy wniosek o sierowanie na kurs i uzyskać 2,5 tygodniowy kurs bezpłatnie.

Tak więc do każdego z kursów jako bonus otrzymujesz:

  • Wsparcie w otwarciu własnej pracowni – porady odnośnie wyboru sprzętu, materiałów itp.
  • Pomoc w rozwiązywaniu pojawiających się podczas pracy problemów – przez 1 rok od ukończenia kursu –  masz w pakiecie roczne konsultacje  i dostęp do fachowej wiedzy gratis (o wartości rynkowej 2400zł). Nawet jeśli weźmiesz trudne zlecenie i okaże się, że w pewnym momencie utkniesz, albo coś pójdzie nie tak jak miało, pomożemy Ci wybrnąć z trudnej sytuacji.
  • Skrypt zawierający najważniejsze informacje teoretyczne i praktyczne, dzięki temu możesz zawsze mieć je pod ręką, a wiadomo, że zwłaszcza teoria łatwo się zapomina 😉 – bezcenne, bo nie musisz łowić tych najważniejszych tematów w rozmaitych publikacjach, tylko od razu wiesz na co zwrócić uwagę.
  • Lista sklepów i narzędzi niezbędnych i tych które można mieć, ale niekoniecznie trzeba. Dzięki temu od razu wiesz czego potrzebujesz na start, a co jest Ci całkowicie zbędne.
  • Omówienie różnych materiałów potrzebnych i możliwych do użycia w danej technice – używając ich poznasz w praktyce różnice pomiędzy nimi
  • Możliwość wypróbowania różnych narzędzi (różnych rodzai noży, szlifierek, sprzętu do manualnej obróbki), dzięki czemu do razu poznasz swoje preferencje –  zamiast kupować po omacku rzeczy niekoniecznie Ci potrzebne od razu będziesz wiedział co i gdzie kupić.

Nasze kursy to nie tylko kilkadziesiąt czy kilkaset godzin spędzonych na pracy pod okiem instruktora, to cała praktyczna wiedza, błędy i doświadczenia zbierane przez lata. Dzięki czemu możesz uniknąć wielu kosztownych pomyłek i błędów.

Ponieważ w Pracowni realizujemy kursy indywidualne (1-4 osób) plan kursu jest ustalany w zależności od Waszych potrzeb i zainteresowań – oczywiście każdy musi opanować podstawy, a na nieco wyższym poziomie możemy zadecydować na czym się skupiamy, co jest głównym celem, a co jeszcze ew. chcielibyśmy dołączyć jako temat pomocniczy. I tak np. oprócz klasycznego kursu witrażu i kursu fusingu, realizowaliśmy:

-Kurs witrażu dla początkujących, technika Tiffany –  podstawowy i z elementami fusingu

-Kurs lampy Tiffany`ego z modułem projektowanie lamp kopułowych i elementami fusingu

-Kurs fusingu (szkła fusingowego) z oprawianiem metodą wirażową

-Kurs witrażu klasycznego (ołowianego) – Kurs witrażu dla osób zaawansowanych i średniozaawansowanych

– Kurs biżuterii witrażowej i oprawiania kamieni, ceramiki techniką witrażu Tiffany`ego

– Warsztat biżuteria z mikrofalówki czyli wypalanie szkła fusingowego we wkładce HOT POT

-Kurs wykonywanie przedmiotów użytkowych i ozdobnych techniką fusingu

Oraz kilkanaście innych.

Jeśli nie koniecznie wiążesz swoją przyszłość zawodową ze szkłem artystycznym, a chciałbyś/chciałabyś poznać bliżej techniki witrażu lub fusingu, zapraszamy na warsztaty witrażu dla początkujących i warsztaty fusingu – fusingowa biżuteria jednodniowe lub 3-4 godzinne.

Najlepiej wziąć ze sobą 2-3 przyjaciół wtedy cena warsztatu na osobę znacząco spada (2 osoby na warsztatach to 15% upustu, 3 osoby to 20%,  osoby i więcej to nawet o 25% taniej).

Jeśli przebujesz szkolenia dla zorganizowanej grupy na miejscu, mobilna, w pełni wyposażona pracownia dojedzie i poprowadzi zajęcia w wybranym przez Ciebie miejscu.

All courses and workshops can be conducted in english. For more information contact us.


Gwarancja skuteczności 

Wszystkim naszym kursantom gwarantujemy zajęcia prowadzone zgodnie z ustalonym wcześniej programem, autorskie materiały edukacyjne do każdego z kursów, indywidualne podejście i konkretną i rzetelną wiedzę. Chcemy być pewni, że każdy z Was kończąc szkolenie jest w pełni usatysfakcjonowany, dlatego jeśli w trakcie kursu uznasz, że nie spełnił on Twoich oczekiwań, aż do ostatniego dnia kursu możesz zażądać zwrotu wpłaconych pieniędzy.*

Dzięki temu możesz być spokojny, że uzyskasz wartościową wiedzę bez żadnego ryzyka.

*Warunkiem uzyskania zwrotu jest wpłacenie należności najpóźniej 2 dnia kursu. Jeśli nie będziesz usatysfakcjonowana/ny zwrócimy całą kwotę szkolenia, a wszystkie wykonane podczas zajęć prace pozostają własnością pracowni.

Chcesz wiedzieć więcej? skontaktuj się z nami.

Kursanci w akcji: