KURSY ZAWODOWE

Kursy zawodowe witrażu i fusingu

Kursy witrażuszkła fusingowego, które oferuję w naszej Pracowni to…….  przede wszystkim praktyka, praktyka i praktyka raz jeszcze.  Poznasz tylko niezbędną dawkę teorii – niezbędną żeby pracować w danej technice, więc będziesz miał/ miała więcej czasu żeby podczas kursu opanować umiejętności koniecznych do dalszego samodzielnego rozwoju, identyfikowania i poprawiania pojawiających się błędów. Często w przypadku bardziej ambitnych projektów dostaniesz „prace domowe” – prace które możesz wykonać po zajęciach, a są to rutynowe czynności manualne nie wymagające specjalnego osprzętu czy ciągłej obecności trenera (np. oklejanie elementów folią miedzianą), dzięki temu możesz lepiej wykorzystać czas w trakcie kursu i po prostu nauczyć się więcej.

Jeśli później, podczas własnej pracy pojawią się jakieś pytania, problemy techniczne, zawsze otrzymasz od nas radę i pomoc.

Dodatkowo do każdego z kursów otrzymujesz skrypt z absolutnie najważniejszą wiedzą, i przydatnymi informacjami (tj. adresy sklepów, listy narzędzi)- tak abyś zawsze mógł do nich zajrzeć i przypomnieć sobie co i jak robić, a czego lepiej nie ;). Dzięki temu zabierzesz ze sobą taką „apteczkę pierwszej pomocy”, a w trakcie zajęć skupimy się na praktyce, a nie utrwalaniu teorii.

Szczególnie zapraszam osoby, które chcą zmienić zawód, założyć własną pracownię, trenerów terapii zajęciowej, nauczycieli, oraz pasjonatów chcących pogłębić swoją wiedzę. Osoby bezrobotne mogą złożyć w Urzędzie Pracy wniosek o skierowanie na kurs i uzyskać obszerny 2,5 tygodniowy kurs bezpłatnie.

7 różnic pomiędzy kursami indywidualnymi, a oferowanymi zwykle kursami zbiorowymi:

  1. To kurs dostosowuje się do Ciebie a nie Ty do kursu. Program kursu jest indywidualnie dopasowany do tego obszaru szkła artystycznego który najbardziej Cię interesuje, a jeśli w trakcie kursu dojdziesz do wniosku, że chcesz zgłębić technikę, która dotąd była tylko dodatkiem to tak zmienimy plan żeby było to możliwe.
  2. Otrzymasz wsparcie w otwarciu własnej pracowni – zarówno porady odnośnie wyboru sprzętu, pieców, materiałów itp. jak i np. pomoc w pisaniu biznesplanu jeśli będziesz starać się o dofinansowanie swojej pracowni.
  3. Pomogę Ci w rozwiązywaniu pojawiających się problemów – przez 1 rok od ukończenia kursu. Wiadomo kiedy zaczynamy eksperymentować sami i nie mamy pod bokiem nauczyciela to zaczynają się problemy… Ale nie martw się będę Cię trzymać „za rękę” jeszcze przez rok – zawsze możesz wysłać mi zdjęcie i opis Twojego problemu i wspólnie go rozwiążemy. Nawet jeśli weźmiesz trudne zlecenie i okaże się, że w pewnym momencie utkniesz, albo coś pójdzie nie tak jak miało, pomogę Ci wybrnąć z trudnej sytuacji.  Po roku takie wsparcie i konsultacje będzie kosztować przynajmniej 2400zł, więc korzystaj póki masz je w pakiecie.
  4. Skrypt zawierający najważniejsze informacje teoretyczne i praktyczne, dzięki temu możesz zawsze mieć je pod ręką, a wiadomo, że zwłaszcza teorię łatwo się zapomina 😉 – bezcenne, bo nie musisz łowić tych najważniejszych tematów w rozmaitych publikacjach, czy matrwić się,że je zapomnisz, tylko od razu wiesz na co zwrócić uwagę.
  5. Otrzymasz listę sklepów i narzędzi niezbędnych i tych które można mieć, ale niekoniecznie trzeba. Pracownia nie prowadzi własnego sklepu i nie współpracuje z jednym sklepem, więc przedstawię Ci sklepy i miejsca gdzie zaopatrzysz się najtaniej lub np. możesz kupić nawet niewielkie ilości materiałów w ludzkich cenach. Dzięki temu od razu wiesz czego potrzebujesz na start i gdzie znaleźć najlepsze oferty.
  6. Uwalniamy Twoją kreatywność Ponieważ w moich pracach używam i łączę różne techniki, a nie zajmuję się tylko „produkcją” witraży lub szklanych talerzy, pokażę Ci jak wykonywać prace używając materiałów recyclingowych, niestandardowych i otworzyć się na łączenie technik.
  7. Kurs w pracowni to okazja żeby wypróbować różnych narzędzi (różnych rodzajów noży, szlifierek, sprzętu do manualnej obróbki), dzięki czemu do razu poznasz swoje preferencje i zaopatrzysz się od razu swoje ulubione w narzędzia.

Te kursy to nie tylko kilkadziesiąt czy kilkaset godzin spędzonych na pracy pod okiem instruktora, to cała praktyczna wiedza, błędy i doświadczenia zbierane przez lata. Dzięki temu unikniesz wielu kosztownych pomyłek i błędów, nieudanych zakupów i przeniesiesz się od razu na wyższy poziom wiedzy. Zdjęcia poniżej pokazują prace naszych kursantów – dla większości z nich to był pierwszy kontakt z pracą ze szkłem (jedynie kurs lampy witrażowe jest realizowany jako część dłuższego kursu lub jako drugi z kolei kurs po podstawach witrażu Tiffany`ego)

Ponieważ w Pracowni realizujemy kursy indywidualne i dla niewielkich zorganizowanych grup (1-4 osób) plan kursu jest ustalany w zależności od Twoich potrzeb i zainteresowań – oczywiście każdy musi opanować podstawy, a na nieco wyższym poziomie możemy zadecydować na czym się skupiamy, co jest głównym celem, a co jeszcze ew. chcielibyśmy dołączyć jako temat pomocniczy.

Poniżej przykładowe kursy i warsztaty:

-Kurs witrażu dla początkujących, technika Tiffany –  podstawowy i z elementami fusingu
-Kurs lampy Tiffany`ego z modułem projektowanie lamp kopułowych i elementami fusingu
-Kurs fusingu (szkła fusingowego) z oprawianiem metodą wirażową
-Kurs witrażu klasycznego (ołowianego) – Kurs witrażu dla osób zaawansowanych i średniozaawansowanych
-Kurs malatury witrażowej tradycyjnej
– Warsztat biżuterii witrażowej i oprawiania kamieni, ceramiki techniką witrażu Tiffany`ego
– Warsztat biżuteria z mikrofalówki czyli wypalanie szkła fusingowego we wkładce HOT POT
-Kurs wykonywanie przedmiotów użytkowych i ozdobnych techniką fusingu

W przypadku kursów są one wplatane w bieżącą działalność pracowni, a ponieważ większość z nich prowadzę osobiście bardzo rzadko zdarza się abym prowadziła więcej niż jeden taki kurs w miesiącu. Przygotuj się, że czasem trzeba będzie ustalić termin Twojego kursu z 1-2 miesięcznym wyprzedzeniem. Dzięki temu będę mogła poświęcić Ci całą uwagę, a nie tylko poprowadzić kurs niejako „przy okazji”.


A co jeśli nie koniecznie wiążesz swoją przyszłość zawodową ze szkłem artystycznym, ale chciałbyś/chciałabyś zyskać nowe hobby, lub po prostu spędzić dzień na odprężającej kreatywnej zabawie?

W tym wypadku zapraszamy na warsztaty witrażu dla początkujących i warsztaty fusingu – fusingowa biżuteria jednodniowe (7h) lub 3-4 godzinne.

Najlepiej wziąć ze sobą 2-3 przyjaciół wtedy cena warsztatu na osobę znacząco spada (2 osoby na warsztatach to 15% upustu, 3 osoby to 20%, 4 osoby to nawet o 25% taniej).

Jeśli natomiast masz większą grupę z którą ciężko byłoby przyjechać i porzebujesz szkolenia na miejscu, skontaktuj się z nami – w wiele miejsc wysyłam  mobilną, w pełni wyposażona pracownię, która dojedzie iprowadzi zajęcia na miejscu.

All courses and workshops can be conducted in English. For more information contact us.


Gwarancja sukcesu

Osobiście uczestniczyłam w różnych szkoleniach i warsztatach, z niektórymi byłam zachwycona, a innymi mocno rozczarowana. Pamiętam czego mi w tych „niedobrych” kursach zabrakło i dokładam starań  aby wszyscy moi kursanci należeli do tej pierwszej grupy. Dlatego jeśli jednak w trakcie kursu uznasz, że nie spełnił on Twoich oczekiwań, nie wahaj się mi o tym powiedzieć – aż do ostatniego dnia zajęć możesz zażądać zwrotu wpłaconych pieniędzy.*

Tak więc korzystaj z wartościowej wiedzy, a ryzyko pozostaw po mojej stronie – ja wiem czego się spodziewać po kursach mojej pracowni.

*Warunkiem uzyskania zwrotu jest wpłacenie całej należności za kurs najpóźniej 2 dnia kursu. Jeśli nie będziesz usatysfakcjonowana/ny zwrócimy Ci 100% wpłaconej kwoty, a cała kwota wpłacona na poczet kursu zostanie Ci zwrócona w ciągu maksymalnie 3 dni.

Chcesz wiedzieć więcej? skontaktuj się z Pracownią

 

Prace kursantów:

Pierwsze lampy kursantów: