EDUKACJA

Aktywna edukacja przez sztukę -specjalny program warsztatów witrażu i fusingu (szkła zgrzewanego) dla szkół i przedszkoli

Każdy z nas pamięta te nudne i przykre wkuwanie zdań z książek, nic nie znaczące terminy których wymagał nauczyciel. A później podczas studiów nagle kazywało się to przydatne i jasne i potrzebne. Dlaczego? Bo było powiązane z PRAKTYKĄ!
Dlatego w działalności pracowni edukacja również tych najmłodszych ma swoje miejsce. Podczas pracy-zabawy ze szkłem pokazujemy różne właściwości materiałów, rozmawiamy, opisujemy zaobserwowane zjawiska. Wierzymy, że dzięki temu dzieciaki będą z większą ciekawością rozglądać się po świecie i zauważą, że czasem w prawdziwym życiu przydaje się to co usłyszą na lekcjach.

Ponieważ wyjazd z dużą grupą dzieciaków to duży wysiłek organiacyjny i spory koszt, do szkół na terenie Warszawy i okolic przyjeżdzamy z naszą mobilną pracownią i prowadzimy zajęcia na miejscu.

Bardzo często słyszymy obiekcje: Czy aby dzieci się nie pokaleczą, czy to bezpieczne, czy dadzą radę wykonać pracę ze szkła? Dlatego specjalnie na nasze warsztaty przygotowujemy elementy, tak aby nie miały ostrych krawędzi i oczywiście mimo to ryzyko skaleczenia się zawsze istnieje, ale jest ono mniejsze niż skaleczenie się kartką papieru! Dzięki odpowiedniej ilości instruktorów każde dziecko otrzymuje indywidualne wsparcie dostosowane do jego potrzeb, a my gwarantujemy naszą głową i doświadczeniem, że wszystkie prace zostaną ukończone :).

To jak, chcesz, żeby dzieci w twojej klasie uczyły się aktywnie?

Zapraszamy –  kliknij i pobierz programy zajęć, zapoznaj się z naszymi warsztatami ze szkłem dla szkół i przedszkoli:

ART EDUKACJA –  FUSING
ART EDUKACJA – WITRAŻ